Urnaut prevzema vodenje ACH

Andrej Urnaut bo naslednjo sezono trener odbojkarjev ACH Volley Ljubljana.
Fotografija: Andrej Urnaut. FOTO: ACH Volley
Andrej Urnaut. FOTO: ACH Volley

LJUBLJANA – Andrej Urnaut (52) bo v naslednji sezoni trener odbojkarjev ACH Volley, so zapisali na spletni strani ljubljanskega kluba, ki je prejšnji teden osvojil 15. naslov državnega prvaka, osvojili so tudi slovenski pokal in nastopili v četrtfinalu evropskega pokal CEV.  Urnaut bo na mestu glavnega trenerja nasledil Zorana Kedačiča. Kadečič je bil v zadnja 2,5 leta zelo uspešen, so navedli tudi v klubskem sporočilu, zato je novica o zamenjavi nekoliko presenetljiva.

Urnaut je v tej sezoni anhovski Salonit povedel do tretjega mesta v slovenskem prvenstvu. Preden je leta 2001 začel delati kot trener, je bil zelo uspešen odbojkar. Zaigral je v finalu lige prvakov, bil večkratni belgijski klubski državni in pokalni prvak, v reprezentančnem dresu Jugoslavije je zbral 300 nastopov, za Slovenijo pa 70.