Uvod v SP v nogometu: Ekvadorci boljši od domačinov

V Katarju se je začelo 22. svetovno prvenstvo v nogometu.
Fotografija: Na uvodni tekmi skupine A je Ekvador premagal domačo reprezentanco z 2 : 0 (2 : 0). FOTO: Pool, Reuters

V Katarju se je začelo 22. svetovno prvenstvo v nogometu. Na uvodni tekmi skupine A je Ekvador premagal domačo reprezentanco z 2 : 0 (2 : 0). Oba gola je dosegel Enner Valencia, ki je v 16. minuti izkoristil najstrožjo kazen, 15 minut kasneje pa je bil natančen še z glavo.

Prva tekma svetovnega prvenstva se je pričakovano končala z zmago južnoameriškega predstavnika. Ekvadorci so bili precej boljši tekmec, premoč pa so z dvema goloma kronali v prvem polčasu.

image_alt
Spektakularno odprli svetovno nogometno prvenstvo v Katarju (VIDEO)

Naslednja tekma Ekvadorce čaka v petek proti Nizozemski, Katar se bo isti dan pomeril s Senegalom.

Dvoboj prvega kroga v skupini A med Senegalom in Nizozemsko bo v ponedeljek ob 17. uri.

Nastope na SP bodo v ponedeljek začeli tudi v skupini B, kjer bosta tekmi Anglija : Iran (14.00) in ZDA : Wales (21.00).