ROKOMET

Še drugič klonili pred Srbi in zapravili možnosti za SP

Slovenska moška rokometna reprezentanca je proti Srbiji izgubila še drugič v nekaj dneh.
Fotografija: Slovenci so izgubili tudi drugo tekmo proti Srbiji. FOTO: Leon Vidic, Delo
Slovenci so izgubili tudi drugo tekmo proti Srbiji. FOTO: Leon Vidic, Delo

Slovenska moška rokometna reprezentanca se ni prebila na svetovno prvenstvo, ki bo v začetku prihodnjega leta na Švedskem in Poljskem. Po sredinem porazu v Celju proti Srbiji z 34 : 31 je na današnji povratni tekmi v Kragujevcu izgubila s 23 : 20 (10 : 8.). Izbranci slovenskega selektorja Uroša Zormana so povratnem dvoboju imeli priložnost, da nadoknadijo zaostanek treh golov s sredine prve tekme v Celju. Po zmedeni predstavi v prvem polčasu so v drugem prikazali veliko boljšo predstavo in resno ogrožali domače rokometaše.

V prelomnih trenutkih dvoboja so po obrambah Klemna Ferlina ter golih Matica Suholežnika in Blaža Janca pet minut pred koncem dvoboja povedli z 19 : 17, v napeti končnici pa so gostitelji Slovencem preprečili 10. nastop na svetovnem prvenstvu.