1. SNL

Zmagovito na veliki derbi

Objavljeno 22. avgust 2017 09.39 | Posodobljeno 22. avgust 2017 09.39 | Piše: R. T.

Nogometaši Olimpije in Maribora so po šestih krogih državnega prvenstva izenačeni na vrhu lestvice.

Napadalec Olimpije Issah Abass je dosegel že pet zadetkov v tej sezoni PLTS. Foto: Igor Mali

LJUBLJANA –Tudi po 6. krogu Prve lige Telekom Slovenije sta na vrhu razpredelnice točkovno izenačena Olimpija in Maribor, ki se bosta v nedeljo, 27. avgusta, pomerila v večnem derbiju v ljubljanskih Stožicah. Mariborčani so že v soboto z rezervno zasedbo z nekaj težavami premagali Krško na domačem stadionu, Olimpija pa je v Dravogradu premagala novinca Ankaran-Hrvatini s 3:1. Z dvema zadetkoma je spet blestel mladi Ganec Issah Abass, debi v zeleno-belem dresu pa je doživel zadnji prišlek, argentinski Slovenec Andrej Vombergar, ki je v igro vstopil v 74. minuti in sodeloval v akciji za tretji gol Olimpije. Zaradi poškodbe Nejca Vidmarja, staknil jo je na treningu, je v vratih zmajev stal Rok Vodišek. »Že v prvem polčasu bi morali bolje zaključiti obetavne akcije proti dobro organiziranim gostiteljem. Mučili smo se, nismo našli najboljših rešitev, preveč smo hiteli. V drugem delu tekme smo bili bolj zbrani in zabili tri gole, a ves čas tudi malce trepetali. Za derbi se bomo dobro pripravili. Verjamem, da bomo pred polnimi tribunami pokazali dobro igro,« je dejal trener zmajev Igor Bišćan.
Domžalčani so na domačem terenu oddali točko Aluminiju. Trener evropskega hita Simon Rožman, ki bo z varovanci v četrtek gostoval v Marseillu v povratni tekmi play-offa za ligo Evropa, je na zelenico poslal kombinirano postavo. Ta je hitro povedla z 2:0, a zmago zapravila v drugem polčasu, ko so žilavi Kidričani izenačili. Šaleško-savinjski derbi med Rudarjem in Celjem je bil na sporedu včeraj kot zadnji dvoboj šestega kroga PLTS.

Velika točka Aluminija

Izidi 6. kroga Prve lige Telekom Slovenije: Triglav – Gorica 1:3 (500 gledalcev; Matej Poplatnik 26.-11m; Rifet Kapić 57., Donatus Edafe 84., Mark Gulič 86.). Maribor – Krško 3:2 (2400 gledalcev; Gregor Bajde 17., Damjan Bohar 74., Aleks Pihler 90.; David Kovačič 63., Smiljan Škrbić 86.), Ankaran – Olimpija 1:3 (1200 gledalcev; Bradley Medjele 57.; Dino Štiglec 50., Issah Abass 78., 90.), Domžale – Aluminij 2:2 (1300 gledalcev; Alen Ožbolt 2., 26; Žiga Škoflek 29., Marko Nunić 80.), Rudar – Celje (včeraj).