ZA PRVAKA

Vijolični so se mučili tudi proti Ankaranu

Objavljeno 23. oktober 2017 12.32 | Posodobljeno 23. oktober 2017 12.33 | Piše: Rok Tamše

Vodilna nogometna kluba Olimpija in Maribor nadaljujeta mrtvi tek za naslov prvaka.

Marko Alvir (v rumenem dresu) je v Novi Gorici zabil dva gola za vzpon Domžal po lestvici. Foto: Leon Vidic

LJUBLJANA – Po 13. krogu državnega prvenstva nogometašev je vodilni dvojec premagal ekipi z dna lestvice. Olimpija je suvereno šele v drugem polčasu strla odpor kranjskega Triglava s tremi zadetki. Že v 13. minuti si je desno zadnjo stegensko mišico poškodoval napadalec zmajev Andres Vombergar in pet minut pozneje moral zapustiti igrišče, njegova poškodba pa naj ne bi bila hujše narave. Prvič po marcu, dolgotrajni rehabilitaciji in spravi z navijači pa je zeleni dres spet nosil Rok Kronaveter, ki je dobil priložnost v zaključku tekme. »Te tri točke smo pričakovali, čeprav se zavedamo, da nikakor ne smemo vnaprej računati na zmago. Igrali smo dovolj dobro, da prepričljivo zmagamo. V naši igri je bilo dobrih in slabih stvari. V prvem polčasu smo se mučili, v drugem pa smo pokazali našo kakovost,« je dejal trener Olimpije Igor Bišćan, ki je tako postal klubski rekorder s 13 zaporednimi tekmami brez poraza v državnem prvenstvu, številka 14 pa vključuje še zmago proti Radomljam v pokalnem tekmovanju.

Maribor se je za zmago proti zadnjeuvrščenemu Ankaran-Hrvatinom namučil še precej bolj. Očitno je hud poraz v torek proti Liverpoolu v igri prvakov (0:7) pustil močnejše posledice, kot so računali v taboru vijoličnih. Prvaki so igrali prepočasi ter premalo odločno in konkretno, da bi strli zgoščeno in disciplinirano obrambo Primorcev. V igri Maribora ni bilo videti pravega veselja, čeprav je športni direktor Zlatko Zahović pred tekmo igralce pozival, naj pridejo na igrišče dvignjene glave in nasmejanega obraza. Če vemo, da so se varovanci trenerja Darka Milaniča mučili že proti Celju in Triglavu doma (obakrat remi 0:0) ter Aluminiju v gosteh (zmaga v finišu tekme s 3:2). K edinemu golu gostiteljev so izdatno prispevali Ankarančani kar sami, saj sta Raoul Delgado in Emir Burkić poklonila žogo Daretu Vršiču, ta pa je mojstrsko poslal v ogenj strelca Jasmina Handanovića. V drugem polčasu so imeli Mariborčani še dve, tri zrele priložnosti za povišanje vodstva, Damjan Bohar je zadel vratnico. »Odziv ekipe je bil dober, imeli smo resen pristop. Prevladovali smo vseh 90 minut, kar je bilo pričakovati, a je bila tekma zahtevna, saj je nasprotnik stal tako globoko pred svojim golom in se nenehno branil. Priigrali smo si kopico priložnosti, bili blizu, da bi zadeli večkrat. Lahko bi bilo tudi 2, 3 ali 4:0, zato pri končnem rezultatu deluje, da je bilo vse skupaj premalo. A ni bilo tako, bilo je dovolj. Za kozmetiko bi bilo super, če bi zabili še kakšnega, vendar pristop po tolikih zahtevnih tekmah je bil zelo dober,« je ocenil Milanič.

Na derbiju kroga v Novi Gorici so svojo moč pokazale Domžale in napovedale pohod proti vrhu. Rumeni so po zaostanku priredili zasuk in prepričljivo zmagali. »Bili smo boljši nasprotnik, vso tekmo smo narekovali ritem igre. Prejeti zadetek nas ni vrgel iz tira, osvojili smo pomembne tri točke v boju za tretje mesto. Mesec dni smo se malce lovili, toda po reprezentančni pavzi je bolje. Upam, da bomo lahko pokazali še boljše predstave,« je dejal strateg Domžal Simon Rožman, ki s svojimi fanti nestrpno čaka na sobotni derbi z Mariborom ob Kamniški Bistrici. N

Dva gola Marka Alvirja

Izidi 13. kroga v Prvi ligi Telekom Slovenije – Olimpija: Triglav 3:0 (2000 gledalcev; Stefan Savić 54., Ricardo Alves 58., Kenan Bajrić 82.), Celje: Aluminij 1:2 (300 gledalcev; Filip Dangubić 22.; Matic Vrbanec 80.-11m, Anton Rogina 90.), Gorica: Domžale 1:3 (450 gledalcev; Kyrian Nwabueze 6.; Marko Alvir 36., 69., Senijad Ibričić 55.), Maribor: Ankaran-Hrvatini 1:0 (2000 gledalcev; Jasmin Mešanović 40.), Krško – Rudar (sinoči). Pari 14. kroga: Rudar – Olimpija (v petek ob 20. uri), Ankaran – Krško (v soboto ob 13. uri v Dravogradu), Triglav – Celje (v soboto ob 15 uri), Domžale – Maribor (v soboto ob 20.20), Aluminij – Gorica (v nedeljo ob 18.45).