Taktični finiš za bron na SP

Objavljeno 17. julij 2017 10.37 | Posodobljeno 17. julij 2017 10.39 | Piše: S. N.

Slovenski jadralki v razredu 470 Tina Mrak in Veronika Macarol bronasti v Solunu.

Tina Mrak, desno, in Veronika Macarol sta odlično jadrali v grškem morju. Foto: Matej Družnik

SOLUN  – Kar jima ni uspelo na lanskih olimpijskih igrah v Riu de Janeiru, sta dosegli na svetovnem prvenstvu ob grški obali. Jadralki v razredu 470 Tina Mrak in Veronika Macarol sta v Solunu osvojili bronasto kolajno. Pred zadnjo regato za medalje, v kateri sta bili osmi, sta bili na tretjem mestu. Članicama Pirata iz Portoroža je tudi v finalnem plovu najboljše deseterice uspelo zadržati to uvrstitev in potrditi konstantno formo skozi ves teden. »Takoj po prihodu v cilj me je Veronika vprašala, ali sva dobro in pravilno startali. Pa dvomov o tem, da sva pravilno izpeljali nastop, kmalu ni bilo, in sva se veselili odličja tako kot tudi najin trener Tomaž Čopi. Izvrstno nama je uspelo,« je bila zadovoljna krmarka Mrakova, flokistka Macarolova pa jo je dopolnila: »Najin načrt je bil, da obdrživa tretje mesto, zato sva se odločili, da se bova med regato držali nizozemske posadke, ki bi naju lahko prehitela, kar pa jima ni uspelo.«

Mrakovi in Macarolovi z velikih tekmovanj manjka le še olimpijska kolajna.

To je bilo prvo odličje na SP za to slovensko posadko in drugo za slovenske jadralke, pred tem sta bili že evropski prvakinji in bronasti na prvenstvu stare celine. Lani sta na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojili šesto mesto. Tudi ta kolajna pomeni dodatno motivacijo za napad na medalje na OI leta 2020 v Tokiu, kamor načrtujeta odhod že letos proti koncu leta, da se spoznata s prizoriščem, kjer bosta napadli tako želeno olimpijsko kolajno.